"ჩვენი არჩევანი–რეალური თვითმმართველობა"– პროექტი, რომლის განხორციელებაც უკვე დაიწყო -  2009-11-26
"ჩვენი არჩევანი–რეალური თვითმმართველობა" – ასე ჰქვია ახალ პროექტს, რომლის განხორციელებაც ახალგაზრდა მეცნიერთა კავშირმა "ინტელექტი" 2009 წლის 25 ნოემბრიდან დაიწყო.
პროექტი მიმართული იქნება აჭარის რეგიონის ხუთ (ხულო, შუახევი, ქედა, ხელვაჩაური, ქობულეთი) მუნიციპალიტეტში დემოკრატიული რეფორმების ხელშეწყობის,  სამიზნე მუნიციპალიტეტებში თვითმმართველობის ორგანოების სამართლიანი და გამჭვირვალე არჩევნების ჩატარების  და რეალური თვითმმართველობის პრინციპების დამკვიდრებისაკენ.
პროექტის მიზნებს აგრეთვე წარმოადგენს: სამიზნე მუნიციპალიტეტების თემების მოსახლეობის სამართლებრივი ცნობიერებისა და კულტურის ამაღლება, საკრებულოებში მოტივირებული, მაღალი ანგარიშველდებულების მქონე საკრებულოს წევრების არჩევის ხელშეწყობა, სამიზნე მუნიციპალიტეტების საკრებულოების ინსტიტუციონალური და მართვის შესაძლებლობების გაძლიერება.
პროექტი "ჩვენი არჩევანი–რეალური თვითმმართველობა" დაფინანსებულია ევროკავშირის მიერ და აჭარის რეგიონის  ხუთ მუნიციპალიტეტში 14 თვის განმავლობაში განხორციელდება.

"Our Choice – Real Self-Governance" is the name of the project, which is being started by YSU "Intellect" since November 25. 2009.
The project is oriented to the five (Khulo, Shuakhevi, Keda, Khelvachauri and Kobuleti) Municipalities in order to conduct fair and transparent election, set principles of real Self-Governance and support democratic reforms in Municipalities.
Objectives of the project also are to: raise legal awareness and culture of target municipality population, support to elect motivated, high sense of accountability Sakrebulo members in Sakrebuloes, strengthen institutional and managerial capacities of Sakrebulos in target municipalities.
The project “Our Choice-Real Self-Governance†is financed by EU and will be implemented in five municipalities of Adjara during 14 months.