საინფორმაციო შეხვედრები ქედის მუნიციპალიტეტში თანამედროვე სასათბურე ტექნოლოგიების და კულტურების შესახებ -  2010-04-30
პროექტის "ახალის საოფლო-სამეურნეო ტექნოლოგიები აჭარის მაღალმთიანეთში" ფარგლებში ქედის მუნიციპალიტეტის ცხრავე თემში ახალგაზრდა მეცნიერთა კავშირმა "ინტელექტი" საინფორმაციო შეხვედრები ჩაატარა.
დაინტერესებულ მოსახლეობას შეხვედრებზე ინფორმაცია მიეწოდა როგორც პროექტის შესახებ, ისე მარტივი სასათბურე სამშენებლო კონსტრუქციების და ტექნოლოგიების, სასათბურე პირობებში ბოსტნეული კულტურების ჯიშების მოყვანისა და მათი მოვლის თავისებურებების შეახებ.

The informational meetings in the Keda Municipality over the modern greenhouse technologies and cultures -  2010-04-30
Under the ongoing project "The new agricultural technologies in Adjara highlands" the Young Scientists Union "Intellect" led the informational meetings in all the nine communities of the Keda municipality.
The interested population was informed about the project, the simple greenhouse construction and technology, as well as about the originality of the process of seeding and harvesting in the greenhouses.