მუნიციპალიტეტებში სტრატეგიული განვითარების გეგმებზე ერთობლივი სამუშაო ჯგუფები იმუშავებენ -  2010-11-02
პროექტის "ადგილობრივი თვითმმართველობების შესაძლებლობების გაძლიერება გრძელვადიანი მდგრადი განვითარებისათვის აჭარის რეგიონში" ფარგლებში გათვალისწინებული სამუშაოების წარმატებით შესრულებისათვის მუნიციპალიტეტებში ერთობლივი სამუშაო ჯგუფები იმუშავებენ.
ხულოს, შუახევის, ქედის, ხელვაჩაურის და ქობულეთის მუნიციპალიტეტებში სულ ჩამოყალიბდა ხუთი ერთობლივი სამუშაო ჯგუფი. თითოეული ჯგუფი შედგება  ექვსი წევრისგან: ორ–ორი წამყვანი სპეციალისტი გამგეობებიდან და საკრებულოებიდან და ორი ექსპერტიც კავშირ "ინტელექტიდან" (გარდა ქედის მუნიციპალიტეტისა, სადაც რვა წევრი იქნება, რადგან გამგეობამ და საკრებულომ სურვილი გამოთქვეს ერთობლივ სამუშაო ჯგუფში სამ–სამი წარმომადგენელი ჰყოლოდათ).
ერთობლივმა სამუშაო ჯგუფებმა აქტიური მონაწილეობა უნდა მიიღონ მუნიციპალიტეტების სოციალურ–ეკონომიკური განვითარების სტრატეგიული გეგმების, მუნიციპალიტეტების პასპორტების და საინვესტიციო პასპორტების შემუშავებაში, აგრეთვე  უნდა უზრუნველყონ პროექტით გათვალისწინებული სხვა საქმიანობების წარმართვა სამიზნე მუნიციპალიტეტების თვითმმართველ ორგანოებთან ერთად და პროექტის ამოცანებთან დაკავშირებული ყველა საკითხი შეათანხმონ საკრებულოს და გამგეობის სტრუქტურებთან და "ინტელექტის" გამგეობასთან.
ყველა მუნიციპალიტეტში მოქმედმა სამუშაო ჯგუფებმა კონკრეტული საქმიანობები წევრებს შორის კომპეტენციების და შესაძლებლობების  მიხედვით გადაანაწილეს. უკვე შემუშავებულია ერთობლივი სამოქმედო გეგმა, რომლის საფუძველზეც მათი  შეხვედრები აქტიურად მიმდინარეობს ყველა მუნიციპალიტეტში.

Municipality Strategic Development planning is to be elaborated by the join working groups -  2010-11-02
In order to get the successful results from implementation the activities foreseen under the ongoing project "Increasing Capacity of Local Self-Government for Long-Term Participative Development in Adjara Region" the joint working groups have been created in each Municipality.
Each working group of Khulo, Shuakhevi, Khelvachauri and Kobuleti Municipalities is made up of six members, two of whom are main specialists from Gamgeoba, two from Sakrebulo, and two experts from Young Scientists Union "Intellect". As for Keda municipality, their working group is comprised of eight members as far as Gamgeoba and Sakrebulo expressed their will to send six specialists (instead of four) to the joint working group.
The joint working groups will be actively involved into the process of elaboration of the municipality strategic development planning, municipality passports and investment passports, as well as they will provide implementation of the other activities under the project jointly with the self government bodies of target municipalities and agree all the questions with the structures of Sakrebulo and  Gamgeoba, and "Intellect" Gamgeoba.
All the activities were divided according to the competence of the members of the joint working groups. The joint working plan is already drawn, according to which the meetings are hold.