ტრენინგი ერთობლივი სამუშაო ჯგუფების წევრებისათვის ბაკურიანში -  2011-04-18
ახალგაზრდა მეცნიერთა კავშირ "ინტელექტის" ორგანიზებით პროექტის "ადგილობრივი თვითმმართველობების შესაძლებლობის გაძლიერება გრძელვადიანი მდგრადი განვითარებისათვის აჭარის რეგიონში" ფარგლებში  ხულოს, შუახევის, ქედის, ხელვაჩაურის და ქობულეთის ადგილობრივი თვითმმართველობების წარმომადგენლებს, რომლებიც ამავე პროექტის ფარგლებში ერთობლივ სამუშაო ჯგუფის წევრები არიან,  2011 წლის 13-15 აპრილს დაბა ბაკურიანში ტრენინგი ჩაუტარდათ.
ტრენინგის მიზანს წარმოადგენდა ერთობლივი სამუშაო ჯგუფის წევრებზე თეორიული და პრაქტიკული იფორმაციის მიწოდება, რათა კავშირ "ინტელექტთან" ერთად უფრო აქტიურად და ღრმად ჩაერთონ პროექტით გათვალისწინებულ სამუშაო პროცესში.
ტრენინგს, აჭარის ხუთი მუნიციპალიტეტის 18 წარმომადგენელისათვის, კავშირ ,"ინტელექტის" ექსპერტების ზაზა გორგაძის, ბელა ჭურჭელაურის და ნონა ხუჯაძის გარდა კავკასიის ეკონომიკური და სოციალური კვლევითი ინსტიტუტიდან მოწვეული ტრენერი, ექსპერტ-ანალიტიკოსი  მიხეილ ძაგანიაც კითხულობდა.
ტრენინგზე "მუნიციპალიტეტების ეკონომიკური განვითარების ძირითადი ასპექტები" მსმენელთათვის გათვალისწინებული იყო შემდეგი საკითხების გაცნობა:
სტრატეგიული გეგმების შედგენის ძირითადი პრინციპები;
მუნიციპალიტეტების საინვესტიციო პასპორტების შედგენის პრინციპები;
SWOT - ანალიზი სტრატეგიული დაგეგმვისათვის;
მუნიციპალური სერვისების სახეობების განსაზღვრის, სტანდარტების შემუშავებისა და რეალიზაციის  პრინციპები;

Training for the Members of Joint-Working Groups in Bakuriani -  2011-04-18
The organized training by Young Scientists Union "Intellect" was held for the joint-working groups on April 13-15, 2011 in Bakuriani in the limits of the project "Enhancement of local self-government organs capabilities for sustainable development in Adjara region".
The main goal of the training was to give practical and theoretical information to the members of joint-working groups in order to enhance their involvement in the working process of the project with Young Scientists Union "Intellect".
The training was held by Mikheil Dzagania – expert-analyst of Social-Economic Research Institute of Caucasus and experts of Young Scientists Union "Intellect" Zaza Gorgadze, Bela Churchelauri, and Nona Khujadze for 18 representatives of five municipalities of Adjara.
The following issues were foreseen for the training "The Basic Aspects of Economic Development of Municipalities":