ტრენინგი ვებ საიტების მართვა -  2011-05-20
17 მაისს ახალგაზრდა მეცნიერთა კავშირის "ინტელექტის" ოფისში აჭარის ხუთი მუნიციპალიტეტის საკრებულოების და გამგეობების რვა წარმომადგენელს ვებ გვერდების მართვაში ერთდღიანი ტრენინგი ჩაუტარდათ, რომლებსაც "ინტელექტის" გამგეობის თავმჯდომარე ლევან გობაძე და მოწვეული სპეციალისტები ამირან  შარაძე და ზურაბ ჯიჯავაძე უძღვებოდნენ.
როგორ  ვაწარმოოთ საიტის ადმინისტრირება, როგორ უნდა შეირჩეს და რა სახის მასალები უნდა განთავსდეს საინფორმაციო პორტალზე,  - ეს იმ საკითხთა მცირე ჩამონათვალია, რომელზეც ტრენინგზე გაამახვილეს ყურადღება.
ზურაბ ახალაძე და ნათია ზოიძე ქობულეთის მუნიციპალიტეტიდან, ზაირა ჯიბლაძე ხელვაჩაურიდან, ჯამბულ დიასამიძე და სოფიო ხაბაზი ქედიდან, ომარ აბუსერიძე შუახევიდან, ხოლო ნინო ქონიაძე და ირაკლი ჯორბენაძე ხულოს მუნიციპალიტეტიდან არიან ის ადამიანები, რომლებსაც მოუწევთ თავიანთი მუნიციპალიტეტების საინფორმაციო პორტალების ადმინისტრირება.
www.khulo.ge , www.shuakhevi.ge , www.keda.ge , www.khelvachauri.ge , www.kobuleti.org.ge  – ეს ის მისამართებია, რომელიც სამიზნე მუნიციპალიტეტებს საშუალებას მისცემს დაინტერესებულ პირებს და პოტენციურ ინვესტორებს გაიცნოს მუნიციპალიტეტის შიგნით მიმდინარე სიახლეები, მუნიციპალიტეტის ისტორია, გეოგრეფიული მდგომარეობა, საინვესტიცო და ტურისტული პოტენციალი, მუნიციპალიტეტის ეკონომიკა და ბიზნეს-სექტორი, ბუნებრივი რესურსები, ინფრასტრუქტურა, კულტურული ძეგლები, სოციალურ-ეკონომიკური განვითარების გეგმები, აგრეთვე მუნიციპალიტეტის მიერ გამოცხადებული ტენდერები, კონკურსები და სხვა.

On May 17 in the office of Young Scientists Union "intellect" there was held one-day training for eight representatives of Gamgeobas (executive bodies) and Salkrebulos (representative bodies) of five municipalities of Adjara on web-site management, which was held by invited specialists Amiran Shavadze and Zurab Jijavadze and the chairman of "Intellect" Levan Gobadze.
There are some questions which were discussed during the training: how should we administer a web-site, how should the materials be chosen and what materials should be posted on the web-site.
Here are given the list of training members from five municipalities of Adjara who will hav e to administer the portals of their municipalities.
Zurab Akhaladze and Natia Zoidze – Kobuleti Municipality, Zaira Jibladze – Khelvachauri municipality,Jambul Diasamidze and Sopio Khabazi – Keda Municipality, Omar Abuseridze – Shuakhevi Municipality,Nino Koniadze and Irakli Jorbenadze – Khulo Municipality
These are the web-pages which will give the possibility to the target municipalities to introduce the following municipality news to the interested people and potential investors: municipality history, geographical condition, investment and touristic potential, economy and business-sector of municipality, natural resources, infrastructure, cultural monuments social-economic development plans, also the tenders and competitions announced by the municipality,