ახალი პროექტის "მუნიციპალური სერვისების ხარისხის ამაღლება ქობულეთის მუნიციპალიტეტში" – განხოციელება დაიწყო -  2011-11-01
31 ოქრომბერს ქობულეთის მუნიციპალიტეტის საკონფერენციო დარბაზში ახალგაზრდა მეცნიერთა კავშირმა "ინტელექტმა" და ქობულეთის მუნიციპალიტეტის საკრებულომ ახალი კოალიციური პროექტის "მუნიციპალური სერვისების ხარისხის ამაღლება ქობულეთის მუნიციპალიტეტში" პრეზენტაცია გამართა.
პროექტი ქობულეთის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე განხორციელდება, რომელშიც ჩართული იქნება მუნიციპალიტეტის ცხრამმეტივე თემი.
პროექტის მთავარი მიზნებია:
– áƒ¡áƒáƒ¯áƒáƒ áƒ მომსახურების ეფექტური სისტემის ჩამოყალიბება ქობულეთის მუნიციპალიტეტში;
– áƒ áƒ¬áƒ›áƒ£áƒœáƒ”ბულების  ინსტიტუტის პოტენციალის გაძლიერება მუნიციპალური მომსახურების ხარისხის ამაღლებისა და ტერიტორიების სოციალურ-ეკონომიკური განვითარების მიზნით;
– áƒ›áƒ£áƒœáƒ˜áƒªáƒ˜áƒžáƒáƒšáƒ˜áƒ¢áƒ”ტების თვითმმართველი ორგანოების მიმართ მოსახლეობის ნდობისა და ამ ორგანოების  ავტორიტეტის ამაღლების ხელშეწყობა.

On October 31, in conference hall of Kobuleti Municipality the presentation of the new coalition project "Improving Municipal Service Quality in Kobuleti Municipality" took place, which was conducted by Young Scientists Union "Intellect" and Kobuleti Municipality Sakrebulo (representative body).
The above-mentioned project will be implemented on the territory of Kobuleti Municipality. In the project all, nineteen communities of the municipality will be involved.
The main goals of the project:
- Establishing system of effective public services in Kobuleti Municipality
- Enhancement of potential of proxies’ institutes for the purpose of improving municipal service quality and social economic development of the territories;
- Enhancement of trust level in population towards self-government bodies of municipality and contribution to the enhancement of authority of the mentioned organs.